Olimpiady

Zarządznie nr 3/2020 Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni z dnia 24 marca 2020 r.

Komunikat Pani dyrektor Violetty Zdunowskiej w sprawie kształcenia na odległość.  (poniżej w aktualnościach)

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

Decyzją Ministra Edukacji Narodowej wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa w dniach od 12 do 25 marca 2020 roku wszystkie zajęcia są zawieszone.

Apel do uczniów Liceum Ogólnokształcącego
im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni

Bądźcie odpowiedzialni – to niezwykle ważne.

Przez dwa tygodnie nie będziecie chodzili do szkoły.
To nie są ferie, ani czas wolny.
Jest to czas kwarantanny.

! Unikajcie zatłoczonych miejsc.
! Nie organizujcie spotkań towarzyskich.
! Nie wychodźcie do klubów, kawiarni, restauracji.
! Spędzajcie ten czas w domu.
! Starajcie się nie zakazić i nie zakażać innych.

Uwaga!

Na podstawie §18 ust. 2 pkt.2 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dn. 31.12.2002 r. (z późniejszymi zmianami) w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach edukacyjnych Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni za zgodą organu prowadzącego zawiesza zajęcia w dniach od 12 - 20 marca 2020r, (włącznie).

Decyzją Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni 27. Festiwal Piosenki Obcojęzycznej zostaje odwołany.

Decyzją Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni Drzwi Otwarte w dniu 2 kwietnia 2020 r. zostają  odwołane.

Polecenie Wojewody Wielkopolskiego z dnia 10.03.2020 r. w sprawie wyjazdów (dokument w formacie PDF - otwiera się w nowym oknie)

Rekomendacja Ministra Edukacji Narodowej w zakresie profilaktyki w związku z przypadkami zachorowań na koronawirusa

Prosimy o śledzenie kominikatów na stronie szkoły i w e-dzienniku.

laureaciW kwietniu odbył się finał ogólnopolskiej olimpiady "Zwolnieni z teorii", na który udali się uczniowie naszej szkoły Wiktoria Rybka kl. 1d, Mikołaj Milczarek kl. 1d i Szymon Musiałowski kl. 1d oraz Karol Świercz (Zespół Szkół Politechnicznych kl. 1TI). Zorganizowali koncert charytatywny "Nie rezygnujemy z marzeń". Była to już druga edycja, w tym roku na rzecz Mikołaja Draheima. Wydarzenie zostało nominowane do dziesięciu najlepszych projektów w całej Polsce oraz uzyskało Brązowego Wilka, co świadczy o ogromnym sukcesie. Warto bowiem zauważyć, że w tegorocznej edycji udział wzięło 15 000 osób. W przyszłym roku kolejna edycja koncertu!

Serdecznie gratulujemy!

olimpiada teologii 1Uczniowie z naszej szkoły: Paulina Grzegorska z kl. II c, Natalia Przysiuda z kl. II a oraz Marcin Masłowski z kl. II c zwycięzcy etapu szkolnego, który odbył się w listopadzie ubiegłego roku udali się 7 marca wraz z ks. Tomaszem do Gniezna na etap diecezjalny XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej. Olimpiadzie towarzyszyło hasło „Pokój i nadzieja dla Europy w nauczaniu Benedykta XVI i Franciszka”. Uczestnicy etapu diecezjalnego mieli do rozwiązania test składający się z 31 pytań. Pierwsze miejsce zajęła Paulina Grzegorska, która w dniach 5-7 kwietnia uda się na ogólnopolski finał do Łodzi.
Wszystkim uczniom gratulujemy, a Paulinie życzymy równie wysokich wyników w Łodzi!

olimpiadaWe wtorek 17 listopada w naszej szkole odbyła się XXVI Olimpiada Teologii Katolickiej. Pytania z jakimi zmierzyli się uczestnicy Olimpiady dotyczyły nauczania Świętego Jana Pawła II o wychowaniu młodego pokolenia. W tegorocznej Olimpiadzie udział wzięło 17 uczniów naszej szkoły. Do kolejnego etapu na szczeblu diecezjalnym, który odbędzie się w Gnieźnie zakwalifikowały się dwie osoby, które zdobyły największą liczbę punktów. Pierwsze miejsce Aneta Pawłowska z kl. I e, drugie Tomasz Kowalczyk z kl. II d. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów na kolejnym etapie Olimpiady.