„Biblioteka jest bramą w czasie”

Carlos Maria Dominguez, Dom z papieru

Nasza biblioteka mieści się na parterze budynku szkolnego. Składa się z pięciu pomieszczeń: wypożyczalni, czytelni z księgozbiorem podręcznym i czterema stanowiskami komputerowymi z dostępem do Internetu, pomieszczenia z księgozbiorem metodycznym dla nauczycieli oraz z dwóch sal, w których zgromadzono zarówno lektury szkolne, literaturę piękną i popularnonaukową, jak i zbiory audiowizualne. W tej chwili uczniowie i nauczyciele mają dostęp do ponad 19 tys. książek, w tym obcojęzycznych. Warto wspomnieć, że w bibliotece znajdują się prawdziwe ,,białe kruki”, najstarsza książka naszego księgozbioru pochodzi z 1845 roku.

Czytaj więcej...           Regulamin biblioteki             Godziny pracy

audio 125 października w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Dziedzictwa Audiowizualnego czyli Dzień Filmu. Celem obchodów jest uświadomienie wszystkim jak filmy oraz programy zmieniły
i ukształtowały nas i nasze otoczenie. Zawierają dokumentalne zapisy przekraczające granice kultury
i języka, a także dostarczają nam rozrywki. Są dopełnieniem książki i pomagają w wyobrażeniu fabuły. Święto uczciliśmy piosenkami filmowymi oraz Wielkim Testem o Filmie, w którym nagrodą były wejściówki do kina na dowolnie wybrany seans, ufundowane przez kino Trójka we Wrześni. Zwycięzcom gratulujemy!

biblioteka X 2019 3Każdego roku w naszej Szkole, w październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji przez cały miesiąc mogliśmy obejrzeć wystawę „Biblioteka dawniej i dziś”. Swoje prace przedstawili uczniowie klas pierwszych i drugich.

czytajpl... to projekt, w ramach którego po zeskanowaniu przy pomocy smartfona kodu QR, każdy otrzyma darmowy dostęp do książek w formie e-booka i audiobooka.
Zapraszamy do biblioteki!

jak nie czytam8 czerwca 2018 Liceum wzięło udział w ogólnopolskiej akcji "Jak nie czytam, jak czytam". Relacja pod linkiem:

kino11 grudnia zapraszamy na trzecią w tym roku szkolnym odsłonę Szkolnego Kina Konesera.
Będzie to „Psychoza” , amerykański thriller wyreżyserowany przez Alfreda Hitchcocka w 1960 roku na podstawie powieści Roberta Blocha. Film okrzyknięty został klasykiem wśród filmowych thrillerów.
Cykl rozpoczęliśmy we wrześniu filmem „Dwunastu gniewnych ludzi”, w którym dwunastu przysięgłych ma wydać wyrok w procesie o morderstwo. To liczące przeszło pół wieku dzieło jest niewątpliwie wielkim aktorskim, psychologicznym i klimatycznym majstersztykiem, który trzyma w napięciu bardziej niż niejeden dreszczowiec.
W październiku odbyła się projekcja francuskiej komedii „Nietykalni”, która opowiada o niezwykłej przyjaźni między sparaliżowanym milionerem a jego opiekunem. To zderzenie dwóch pozornie nieprzystających do siebie światów, przyjaźń ponad różnicami i śmiech, oczyszczający, dający dystans, ale zarazem poczucie jedności, bezpieczeństwa i siły, by dalej mierzyć się z życiem i swoim losem.
Zapraszamy do szkolnej biblioteki na następne odsłony naszego kina.
Hanna Półtoraczyk

krol olch11W ramach Filmoteki Szkolnej, 22 listopada, siedmioro uczniów naszej szkoły miało niecodzienną okazję obejrzeć w poznańskim kinie Rialto film Kuby Czekaja „Królewicz Olch”. To opowiedziana z perspektywy nastolatka historia młodego geniusza fizyki, samotnika, zdominowanego przez zaborczą, autorytarną matkę. Film w 2016 roku został nagrodzony na Festiwalu Filmowym w Gdyni Nagrodą Jury Młodych, a w 2017 roku na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film" otrzymał nagrodę za zdjęcia i muzykę. Po projekcji filmu odbyły się warsztaty filmowe przygotowane przez panią Katarzynę Czubińską liderkę Filmoteki Szkolnej.

Hanna Półtoraczyk