Biblioteka

Co po LO ...

Co po LO ...

podręczniki w

biblioteka 01Wiek XXI jest wiekiem obrazu, kolorowych, migających kartoników przesuwających się z nieuchwytną dla oka prędkością. Litery? Świat obrazu jest światem dźwięku, wrażeń wizualnych, słuchowych. Żeby człowiek mógł czytać litery, obrazowy pęd musiałby się zatrzymać, a dla ,,przerwy” nie ma miejsca w obrazkowym świecie. Obrazkowy świat to natłok, prędkość, kolor... Ale choć książki stały się planem drugim, to jest to plan rozchwytywany przez twórców ,,ruchomych obrazków”, studnią pomysłów i inspiracji.
Właśnie adaptacje filmowe były tematem przewodnim tegorocznych obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych we wrzesińskim LO. Poprzez tworzone obrazy plastyczne, uczniowie LO powstrzymali ,,obrazkowy pęd” jego własną bronią. Pochodzące z książek sentencje, opatrzyli ilustracjami wzorowanymi na ich filmowych adaptacjach, tym samym zmuszając rówieśników do zwolnienia kroku, lektury, refleksji...

Jagoda Łojko
Zuzanna Łojko

 

biblioteka 02biblioteka 03biblioteka 04

 

 

 

 

 

 

 

 

Spotkanie z klasą

czytamy

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
4
6
7
13
14
19
21
24
28
29
30

logo taplo

wolontariat z klasą

logoks

magisterscholasticus

dopalacze nafb kopia

Galerie zdjęć

Kontakt

kontakt

bip logo