Biblioteka

 

rekrutacja

 

Co po LO ...

Co po LO ...

podręczniki 1

podręczniki w

biblioteka 01Wiek XXI jest wiekiem obrazu, kolorowych, migających kartoników przesuwających się z nieuchwytną dla oka prędkością. Litery? Świat obrazu jest światem dźwięku, wrażeń wizualnych, słuchowych. Żeby człowiek mógł czytać litery, obrazowy pęd musiałby się zatrzymać, a dla ,,przerwy” nie ma miejsca w obrazkowym świecie. Obrazkowy świat to natłok, prędkość, kolor... Ale choć książki stały się planem drugim, to jest to plan rozchwytywany przez twórców ,,ruchomych obrazków”, studnią pomysłów i inspiracji.
Właśnie adaptacje filmowe były tematem przewodnim tegorocznych obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych we wrzesińskim LO. Poprzez tworzone obrazy plastyczne, uczniowie LO powstrzymali ,,obrazkowy pęd” jego własną bronią. Pochodzące z książek sentencje, opatrzyli ilustracjami wzorowanymi na ich filmowych adaptacjach, tym samym zmuszając rówieśników do zwolnienia kroku, lektury, refleksji...

Jagoda Łojko
Zuzanna Łojko

 

biblioteka 02biblioteka 03biblioteka 04

 

 

 

 

 

 

 

 

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
29
30

czytamy

logo taplo

wolontariat z klasą

logoks

magisterscholasticus

dopalacze nafb kopia

Galerie zdjęć

Kontakt

kontakt

bip logo