Biblioteka

kino11 grudnia zapraszamy na trzecią w tym roku szkolnym odsłonę Szkolnego Kina Konesera.
Będzie to „Psychoza” , amerykański thriller wyreżyserowany przez Alfreda Hitchcocka w 1960 roku na podstawie powieści Roberta Blocha. Film okrzyknięty został klasykiem wśród filmowych thrillerów.
Cykl rozpoczęliśmy we wrześniu filmem „Dwunastu gniewnych ludzi”, w którym dwunastu przysięgłych ma wydać wyrok w procesie o morderstwo. To liczące przeszło pół wieku dzieło jest niewątpliwie wielkim aktorskim, psychologicznym i klimatycznym majstersztykiem, który trzyma w napięciu bardziej niż niejeden dreszczowiec.
W październiku odbyła się projekcja francuskiej komedii „Nietykalni”, która opowiada o niezwykłej przyjaźni między sparaliżowanym milionerem a jego opiekunem. To zderzenie dwóch pozornie nieprzystających do siebie światów, przyjaźń ponad różnicami i śmiech, oczyszczający, dający dystans, ale zarazem poczucie jedności, bezpieczeństwa i siły, by dalej mierzyć się z życiem i swoim losem.
Zapraszamy do szkolnej biblioteki na następne odsłony naszego kina.
Hanna Półtoraczyk

kino2kino3