Z początkiem roku szkolnego nasi Wolontariusze zrzeszeni w Szkolnym Kole Wolontariatu pełni zapału i chęci do niesienia pomocy innym, z głowami pełnymi nowych pomysłów podjęli się pierwszych zadań i aktywności.

W środę 11 września odbyło się spotkanie organizacyjne, podczas którego ustalony został harmonogram działań na cały rok szkolny. Zaplanowane zostały działania, które będą realizowane systematycznie w lokalnej społeczności, jak również ogólnopolskie akcje społeczne, w które planujemy się włączyć.

19 września grupa Wolontariuszy wraz z opiekunami odwiedziła zaprzyjaźniony Dom Pomocy Społecznej w Łopiennie. To miejsce, które kolejne roczniki naszych uczniów chętnie odwiedzają i do niego wracają. Niezwykła gościnność, uśmiech i radość życia Podopiecznych sprawia, że czujemy się tam wspaniale. Tym razem Przyjaciele z Łopienna przygotowali dla nas szereg atrakcji związanych z „Świętem pieczonego ziemniaka”. Były konkurencje sportowe, piknik, wspólna zabawa przy muzyce – radosne zabawy i animacje uprzyjemniał zapach pieczonego ziemniaka 😉 Wyjazd poprzedziliśmy zbiórką słodyczy, którymi mogliśmy obdarować Podopiecznych DPS.

W niedzielę 22 września grupa uczniów wzięła udział w pikniku „Pożegnajmy lato razem” organizowanym przez Stowarzyszenie MONAR w Zielińcu. Podczas krótkiego koncertu nasi Wolontariusze zaprezentowali zgromadzonym gościom i mieszkańcom Schroniska swoje talenty wokalne.

W obliczu tragedii jaka spotkała w ostatnim czasie południe naszego kraju, również nie mogliśmy pozostać obojętni i włączyliśmy się w lokalną akcję „Września pomaga powodzianom”. Podczas trwającej przez tydzień (16-20.09.2024r.) zbiórki dzięki hojności i otwartości serc uczniów, rodziców i nauczycieli udało nam się zebrać artykuły, które w tym czasie są najbardziej potrzebne osobom dotkniętym kataklizmem.

To dopiero pierwsze dni nowego roku szkolnego a nasze Koło rozkręca się pracowicie. Mamy nadzieję, że będzie to rok ciekawych wyzwań i inicjatyw, w którym poprzez pomoc innym i czynienie dobra będziemy mogli zmieniać świat na lepsze.