19 października w naszym LO odbędą się warsztaty filmowe „Tworzenie wirtualnych magicznych światów do filmu”. Poprowadzi je Przemysław Młyńczyk – reżyser, scenarzysta, producent, wykładowca akademicki, przewodniczący zarządu Fundacji Młodego Kina oraz twórca i dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Euroshorts Młodzi Filmowcy. Podczas warsztatów uczniowie nauczą się wykorzystywać profesjonalne programy komputerowe do tworzenia scenerii, animacji, efektów specjalnych i stworzą swoje własne projekty światów filmowych. W trakcie zajęć połączymy się online z Elżbietą Wieland, studentką Akademii Sztuki w Szczecinie, obecnie przebywającą w Niemczech w ramach programu Erazmus, która wprowadzi nas w tajniki animacji 3D.

Zajęcia są bezpłatne. Zgłoszenia przyjmuje Danuta Waszak.