indyjski filozof, pisarz, polityczny i duchowy przywódca, propagator pacyfizmu jako środka walki politycznej Mahatma Gandhi.

Pro pace et fraternitate gentium (Dla pokoju i braterstwa między ludźmi)

Dnia 10 października Norweski Komitet Noblowski po raz 105 w historii przyzna wyróżnienie za działalność na rzecz światowego pokoju. W oczekiwaniu na ogłoszenie tegorocznego laureata/laureatki Pokojowej Nagrody Nobla zapraszamy do Galerii Na Schodach w celu przypomnienia sobie sylwetek najbardziej znaczących propagatorów pokoju na świecie. Postawa osób i instytucji docenionych przez norweską organizację może być inspirująca do budowania życzliwych relacji, tolerancji i dialogu w obrębie naszej społeczności szkolnej. Szukając porozumienia oraz kierując się empatią i otwartością na innych mamy szansę przeciwdziałać przemocy relacyjnej, która według danych Instytutu Badań Edukacyjnych jest dla młodzieży najbardziej dotkliwa i problematyczna.

Pochylając się nad potrzebami uczniów oraz dbając o ich bezpieczeństwo i przyjazny klimat szkoły weźmiemy wkrótce udział w Konferencji organizowanej przez Zespół Interdyscyplinarny, OPS i PCPR we Wrześni pod hasłem „Razem możemy zatrzymać przemoc – ochrona dziecka krzywdzonego”.