2 października 2024 r. uczniowie wysłuchali wykładu online p. prof. UAM dra hab. Mariusza Błaszaka „Co zrobić, żeby być szczęśliwym?”

Uczniowie klasy 2b podczas wykładu usłyszeli m. in., że szczęście to suma przyjemności (np. dobry kebab), satysfakcji z wykonanego zadania (np. piątka ze sprawdzianu) i realizacji własnego potencjału (np. bycie mistrzem deskorolki). Co robić, aby być szczęśliwym? Po pierwsze: mieć dobre relacje (np. kino z Julką). Po drugie: mieć wpływ na własne życie (np. kupujesz kwiaty Julce przed kinem). Po trzecie: posiadać wysoki poziom kompetencji (np. nie zanudzasz Julki głupotami z netu). Po czwarte: dysponować czasem wolnym (jesteś wówczas kreatywny, nie masz bałaganu w głowie, wiesz co Twoja nauczycielka o Tobie myśli, budujesz własną podmiotowość i dostrzegasz wartości). Po piąte: bawić się na całego (rozwijasz emocje i cały umysł). Po szóste: podglądasz i kopiujesz ludzi interesujących (może są dla Ciebie „dziadersami”, ale pozwolą Tobie uniknąć masy głupich błędów).