We wtorek 8 października 2024 r. w auli im. Jana Pawła II w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie odbył się kolejny Przegląd Piosenki Chrześcijańskiej z okazji XXIV Dnia Papieskiego. Celem konkursu jest promowanie i propagowanie piosenki religijnej oraz konfrontacja i wymiana doświadczeń w amatorskiej twórczości religijnej.

Z naszego Liceum w kategorii szkół ponadpodstawowych zaprezentowało się troje uczniów. Gabriela Jędrzejczyk z kl. 3b1 wykonała piosenkę Tomasza Kamińskiego pt. „Ty tylko mnie poprowadź”, natomiast Zuzanna Zdunek z kl. 2c zaprezentowała utwór z oratorium Piotra Rubika pt. „Błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko”, do którego na fortepianie akompaniował Bartosz Wesołek z kl. 3d. Wszyscy uczniowie Liceum zostali nagrodzeni wyróżnieniem.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom oraz wszystkim uczestnikom Przeglądu i życzymy wielu dalszych sukcesów muzycznych.